TABLOLARINIZI YERLEŞTİRMEYE YARDIMCI İPUÇLARI

Tablolarınızı Yerleştirmeye Yardımcı İpuçları

Tablolarınızı Yerleştirmeye Yardımcı İpuçları

Evinizdeki sıradan düzenden sıkıldınız mı? Dekorasyonunuzu değiştirmek istiyorsunuz ama henüz nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman size önerimiz tablolarınızdan başlamanız…

Tabloların bulundukları ortamı ve ortamın havasını değiştirme gibi olağanüstü bir özellikleri var. Öyle ki bulundukları yeri güzelleştirebilirler de mahvedebilir de. Tablolarınızı yerleştirmeye yardımcı birkaç ipucunu sizinle paylaşmak istiyoruz. 😊

Düzenli ve Simetrik Bir Yapı Oluşturun
Geniş bir duvara sahipseniz sizin için en doğru tablo asma biçimi bu olabilir. Tablolarınızı bir bütün halinde satır ve sütün olarak yan yana sergileyebilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir püf nokta var; simetri. Dikkat etmelisiniz ki her bir tablo birbirine eşit uzaklıkta olmalıdır.

Sınır Tanımayın
Eğer küçük bir alanda tablolarınızı sergilemek istiyorsanız küme yöntemi sizin için biçilmiş kaftan. Bu tarz, simetrik olmasa da birbiri ile uyumlu tabloların birleştiği düzenli ve karışık olmayan bir yapıdır. Üstelik benzer tablolarınız arttıkça düzeni bozmadan kümenizi istediğiniz gibi genişletebilirsiniz.

Birden Fazla ya da Tek Bir Tane İle Ortamın Havasını Değiştirin
Yüksek bir tavana sahipsiniz ve birden fazla birbirinden farklı tablonuz varsa tavandan başlayarak bir sergi misali sık aralıklarla tablolarınızı asabilirsiniz. Odanızda bir sanat galerisi havası yaratabilirsiniz ya da tek ve büyük bir tablo ile odanıza sade ama çarpıcı bir hava katabilirsiniz. Diğerlerine göre simetride sizi zorlamaz ve evinizde sıkışık bir görüntü yaratmaz. Geniş bir duvarda şık bir duruş sergiler.

Boşlukları Değerlendirin
Tablolarınızı asmak değil de dizmek istiyorsanız şık bir raf işinize yarayabilir. Tablolarınızla tezatlık yaratmayacak tarzda bir raf ile sık ve doğal bir görünüm yakalayarak tablolarınızı sergileyebilirsiniz. Üstelik tablolarınızı kolaylıkla değiştirmenizi sağlar. İster büyük ister küçük duvarınız olsun bu stili rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Tema Oluşturun
Belli bir tema içerisinde simetriye aldırmadan tablolarınızla çarpıcı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ağaçların bulunduğu tablolardan duvarınızda ağaçlık yol görüntüsü oluşturabilirsiniz. Ya da kelebekleri farklı konumlandırarak uçuşan kelebek görüntüsü oluşturabilirsiniz.

Alternatif Seçenekler Oluşturun
Tablolarınızı simetrik bir şeklide asacaksanız bir banttan yardım alabilirsiniz. Böylece hepsinin arası eşit uzaklıkta olacaktır. Fakat bantınızın duvar boyasını koparmamasına dikkat etmelisiniz.

Tablolarınızı vidaya değil de bir ip, zincir yardımı ile asacaksanız alternatifler üretebilirsiniz. Tablonuza göre hasır ip ya da kalın kurdeleler kullanabilirsiniz. Hatta kalın bir zincirin içerisinden kurdelenizi geçirebilirsiniz. Tablolarınızı ortaya çıkarmak için çevrelerinde özel aydınlatma kullanabilirsiniz. Ayrıca kontrast renkleri bir arada kullanarak dikkat çekiçi bir düzen yakalayabilirsiniz.

ŞİMDİ RANDEVU OLUŞTURUN!

Size En Uygun Gayrimenkulu Bulmamız İçin;