PANDEMİ İÇİN EVDE YAPILABİLECEK DEĞİŞİKLİKLER

Pandemi İçin Evde Yapılabilecek Değişiklikler

Pandemi İçin Evde Yapılabilecek Değişiklikler

Bu da insanların evleriyle olan samimiyetini artırdı. Ev, artık sadece dinlenme ve uyuma alanları değil. 2020 koronavirüs salgını başladığından bu yana evler, derme çatma ofislere, spor salonlarına, sınıflara, restoranlara, sinema salonlarına ve daha fazlasına dönüştü. Her gün tek bir çatı altında gerçekleşen bu kadar çok faaliyetle, küçük stüdyo daireler ve büyük aile evleri yeni işlevler kazandı. Bazı değişiklikler sayesinde eviniz rahat, güvenli ve ilham verici olabilir. Peki, pandemi için evinizde yapabileceğiniz değişiklikler neler?

Daha Geniş Ev Ofis Alanları

Birçok iş yeri evden çalışma düzenine geçti. Bu yüzden oturma odaları, misafir odaları ya da yatak odaları ofis olarak kullanılıyor. Gelecekte bazı işverenler kalıcı olarak uzaktan çalışmayı sürdürebilir. Geçici masa kurulumlarının aksine, daha büyük tanımlanmış çalışma alanları verimliliği artırır. Kısıtlı ve küçük alanlarda yaşayanlar için açılır masalar veya dekor olarak ikiye katlanan şık ofis mobilyaları ideal bir seçenek. İşlevsel parçalar ile çalışma odanızı daha da genişletebilir, kullanışlılığı artırabilirsiniz. 

Özel Alanlar

İzole yaşamak ve tek bir çatı altında aile ile birlikte kalmak, her bireyin biraz yalnız zaman geçirme gereksinimini artırdı. Eskiden aile üyeleri genelde dışarıda olur ve akşam yemeği zamanında bir masa etrafında toplanılırdı. Şimdi ise tüm gün hep birlikte yaşama zorunluluğu var. Üretkenliği korumak, verimli çalışmak ve etkili zaman geçirmek için yarı-özel alanlar yaratabilirsiniz. Okuma köşeleri, spor yapma alanları, ayrı çocuk odaları oluşturabilirsiniz. 

Özenle Tasarlanmış Mutfaklar

Yemek tarifi denemeleri, pandemi sürecinde birçok insanın yeni hobisi oldu. Bu da mutfak organizasyonuna ve tasarıma olan ilginin canlanmasını sağladı. Yemek pişirme sıklığı, daha fazla gıdanın depolanması, aile üyelerinin mutfaklarda sık olarak vakit geçirmesi gibi faktörler nedeniyle, en üst düzeyde verimli mutfaklara ihtiyaç duyuluyor. Mutfağınızı daha verimli hale getirmek için düzenli depolama araçlarından ve işinizi kolaylaştıracak cihazlardan faydalanabilirsiniz. 

Hijyenik Yüzeyler

Mutfaklar, banyolar ve insan trafiğinin yoğun olduğu diğer alanlar sık olarak temizlenmeli. Evinizin bazı alanlarında bir yenilik yaparak, bakteri ve mikropların yayılmasını engelleyebilirsiniz. Pandemi olsun veya olmasın, güvenli ve sağlıklı bir alanda yaşamak için antibakteriyel yüzeyler kullanmak her zaman iyi bir fikirdir. Temizliği daha kolay ve etkili bir hale getirmek için seramik karo yüzeyler ve mikropların yayılmasını sınırlamak için bakterileri doğal olarak uzaklaştıran yapı malzemeleri tercih edilebilir. Ayrıca, musluk ve kapı zillerine dokunma gerektirmeyen teknoloji ve otomasyon sistemleri ile mikropların önüne geçmiş olursunuz. 

Yeni Alışveriş Alışkanlıkları

Pandemi nedeniyle insanlar, evlerini dekore etmeyi daha eleştirel düşündükçe, farklı mobilya ve dekor malzemeleri satın almak daha çekici hale geldi. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise yüksek kalite içeren ürünleri tercih etmeniz gerektiğidir. Çünkü, bir yılda kullanıp çöpe atabileceğiniz mobilya ve dekor ürünlerin günleri geride kaldı. İnternetten mobilya alışverişi, yüz yüze alışverişe göre bir norm haline gelirken, tedarik ve teslimat konusundaki aksaklıklar bazı seçenekleri sınırladı. Bu nedenle mobilya alışverişi yaparken uzun ömürlü, kullanışlı, kaliteli ve sağlam parçaları satın almanızda fayda var. 

Eğlenceli Alanlar

Evin güvenli bir alan olduğu fikri pandemiden bu yana en iyi bilinen konuların başında geliyor. Aile üyeleri ile keyifli ve eğlenceli vakit geçirme ihtiyacı ise eskiye nazaran daha da çoğaldı. Evlerde oluşturulan bu tarz ortak alanların kontrollü şekilde tasarlanması ise oldukça önemli. Siz de evinizin en havadar, geniş ve ferah yerlerini eğlence alanlarına dönüştürerek güvenli şekilde sosyalleşmeye devam edebilirsiniz. 

ŞİMDİ RANDEVU OLUŞTURUN!

Size En Uygun Gayrimenkulu Bulmamız İçin;