LÜKS KONUT

Lüks Konut

Lüks Konut

Son yıllarda, uzmanlık alanı lüks konut olan gayrimenkul firmaları ve gayrimenkul danışmanlarının sayıları hızla arttı. Ben de uzun yıllardır lüks konut bölgesinde ve alanında çalışan bir broker olarak görüşlerimi siz okurlarımıza aktarmak isterim.

 

Lüks konut dediğimizde akla ilk gelen, nadir bulunan ve eşine az rastlanan konutlar olmalıdır. Lüks konut yaşamını tercih etmenin belli başlı nedenleri vardır ve bu nedenlerin başındagüvenlik gelmektedir. Bu evlerin sahip olduğu birinci sınıf güvenlik, onların tercih edilmeleri için çok güçlü bir sebeptir.

 

Bir diğer tercih edilme nedeni ise konfordur. Özel tasarımı, ince detayları, yenilikçi yaklaşımı ve ihtişamı ile evrensel değerleriön planda tutulmuş olmalıdır. Bir hikayeye dayanması, ayrıcalıklı oluşu, estetik detaylar, sıradan olmayan konfor, kullanış kolaylığı bu konutun özel bulunmasını destekler.İhtişam ve büyüsü görenleri etkilemelidir. Gerçek lüks,fiyatından çok estetik ve zarafeti ile etkilemelidir. Karıştırılmaması gerekir ki lüks, moda olan değildir, ihtiyaç değildir; incelik, estetik ve derin anlamlar yüklenen konutlar için kullanılır.

 

Lüks gayrimenkul tercih edilmesinin bir başka önemli nedeni ise daha iyi bir çevre ihtiyacıdır. Çocuklar ve yetişkinler için geçerli bir sosyal çevre gereksinimidir.

 

Lüks gayrimenkul, yatırım aracı olarak da oldukça sık tercih edilmektedir. Lüksün değeri ve ederi pahalıdır ve kullanıldıkça değeri artar.

 

Günümüzde değeri 10 Milyon TL ve üstünde olan mülkler lüks konut olarak tanımlansa da bu gerçekçi bir tanım değildir. Değersel tanım olarak belki geçerli olabilir fakat yukarıda saydığım kriterler dikkate alındığında öyle olmayacağını düşünebilliriz.

 

Ülkemizde ve dünyada, aşırı zengin insanların kullandıkları mülkleri incelediğimizde herbirinin kendine özgü estetik duruşları olduğu dikkatimizi çeker. Yani özetle lüks, paha biçilemez olandır.

Lüks Gayrimenkul Danışmanlığı hakkındaki fikirlerimi paylaşacağım bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

Hasan Can

Broker

ŞİMDİ RANDEVU OLUŞTURUN!

Size En Uygun Gayrimenkulu Bulmamız İçin;