LÜKS GAYRİMENKULDE 2021 TRENDLERİ

Lüks Gayrimenkulde 2021 Trendleri

Lüks Gayrimenkulde 2021 Trendleri

Belki de yatırım yapmak için tercihinizi lüks villalardan yana kullanmak istiyorsunuz... Daha sağlıklı ve daha dinamik bir yaşam tarzı arayışı, insanların ev tercihlerini de etkiledi. Bu nedenle, lüks gayrimenkulde 2021 trendlerine göz atmanızda fayda var!
Sürdürülebilir Tasarım
Son yılların gözdesi sürdürülebilir mimariye sahip lüks evler, 2021’de de popüler olmaya devam edecek. Sürdürülebilir tasarımlı gayrimenkuller, yalnızca net açık alanlar yaratmakla kalmayıp, aynı zamanda ışığı özellikle yukarıdan içeri davet eder. Bu da güneş ışığından optimum düzeyde yararlanmayı kolaylaştırır. Sürdürülebilir evler, kesintisiz bir ışık ve hava akışı, yeterli çapraz havalandırma ve pek çok odadan çevredeki doğa manzarasını izleme ayrıcalığı sunar. Kişisel odalar, salon, yemek odası, teras ve mutfak gibi tüm alanlar işlevsel olacak şekilde dizayn edilir ve tasarımda kullanılan her türlü malzeme doğa dostudur. Dışarıdaki gürültüden uzak, lüks, kullanışlı, çağdaş ve sofistike bir ortam yaratan bu gayrimenkuller, mutlu ve huzurlu bir yaşam alanı sağlar. Bunlar dışında sürdürülebilir mimarilerin bir başka avantajı da daha yüksek yatırım değeri sağlamasıdır.
Geniş ve Ferah Odalar
Bebek odası, yatak odası, mutfak, salon vb. alanların geniş ve ferah bir konseptte tasarlanması, ambiyansın verdiği rahatlama duygusunu, mutluluğu ve konforu yükseltir. Harika zemin-tavan yüksekliği, büyük pencereler, havadar ortamlar, evde dilediğiniz her şeyi hayata geçirme özgürlüğü sunar. Daha az duvar sınırına sahip geniş odalar, aynı zamanda eşyalarınızı ideal şekilde düzenlemenize olanak tanır. Alan tamamen döşenmiş olsa bile, oda daha zarif ve sofistike görünür. Geniş ve ferah bir ev, ailenizle ve arkadaşlarınızla sosyalleşmek için daha fazla alan demektir. Daha fazla metrekareye sahip olan yaşam alanları, daha fazla pencere olasılığını işaret eder. Bu da doğal ışık ve bol temiz hava ile doğru orantılıdır.
Bol Depolama Alanı
Çekirdek bir ailenin bile yıllar içinde çok sayıda eşyası birikir. Bu yüzden, artık ek depolama alanlarına daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Malzeme odası, çamaşır odası, kiler veya yerleşik depolama bölümleri lüks gayrimenkullerin öne çıkan özelliklerden biri. Bu nedenle, örneğin Acarkent bölgesindeki gayrimenkuller ferah, lüks, ışıltılı ve kullanışlı bir alan yaratmakla kalmıyor, uzun vadeli fayda sağlıyor ve gereksinimleri en iyi şekilde karşıladığı için sektörde fark yaratmayı sürdürüyor.
Veranda
Günümüz lüks gayrimenkul piyasasında dış mekân yaşam alanları, en çok sevilen dış mekan özelliği haline geldi. Veranda evin bir uzantısıdır. Mutfak, oturma odası ve hatta bir oda barındırabilir. Bölünebilir, tamamen açılabilir ya da dışarıya çevrilerek evinize doğal bir uzantı sunar. Geniş camlı alanları ile verandalar, dışarıdan panoramik bir manzara vadeder ve muazzam bir ışık katkısı sağlar. Pencerelerden içeri giren güneş ışığı sayesinde kış mevsiminde dahi doğal sıcaklık elde edilir. Lüks gayrimenkullerde kullanılan özel malzemeler, verandada ısı yalıtımını mümkün kılar. Evin implantasyonu ve şehir planlama kuralları çerçevesinde dizayn edilen verandalar, iklim koşullarından maksimum derecede faydalanmanızı kolaylaştırır.
Açık Alan
Her yaştan insanın açık alanda vakit geçirmeye ihtiyacı var. Yeşilliklere dokunmak, toprakla haşır neşir olmak, dinlenmek, temiz havanın ve güneşin tadını çıkarmak herkes için avantajlıdır. Elbette bütün

bunlara 2021’de de ihtiyaç duyulacak. Artık insanlar doğaya daha yakın olmayı istiyor ve lüks gayrimenkullerin açık alanlar sunması da tercihleri bu yöne doğru değiştiriyor.
Çalışma Odası
Çocuklu aileler başta olmak üzere, çoğu insan için çalışma odası ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Evden çalışan insanların sayısındaki artış, evlerde en az bir özel oda gereksinimini tetikledi. Kesintisiz konsantrasyon, ders ve iş verimi için çalışma odalarının önemi yadsınamayacak derecede fazla. Lüks gayrimenkuller, çocuklar ve evden çalışan ebeveynler için çalışma odası sunmasıyla da öne çıkıyor.
Hibrit Tasarım
Dinamik modern yaşam tarzı gereksinimleri nedeniyle, günümüzde mimarlar ve tasarımcılar, müşterilerin taleplerini karşılayabilmek için karmaşık mekânsal dağılımlardan uzak durmaya çalışıyorlar. Ortak alanların, odaların, mutfakların ve banyoların geleneksel biçimde ayrımı, artık modern evler için işe yaramıyor. Birden fazla işleve sahip hibrit evler, üst düzey konforlu ve pürüzsüz bir ortam sağlamanın dışında, esnek kullanım alanları oluşturur ve çevre dostu bir yaşamı teşvik eder. Hibrit evlerde yaşamak, enerji kullanımını yarı yarıya düşürdüğü için sürdürülebilir, karbon ayak izini azaltan ve yüksek verimli bir yaşam alanı demektir.
Enerji Verimliliği
Enerji tasarruflu pencereler, ısıtma ve soğutma sistemleri, faturaların düşmesini sağlar. Bugünün ev alıcıları enerji verimliliğine büyük önem veriyor. Lüks tasarımlı evlerdeki kapı, pencere ve diğer malzemeler kaliteli ve sağlam malzemelerden yapıldığı gibi, aynı zamanda enerji verimliliği sertifikasına da sahip. Örneğin, Beykoz Konakları ve Acarkent Villaları gibi lüks gayrimenkullerde kullanılan pencereler, yüksek oranda enerji tasarrufu sunar. Çünkü bu pencerelerde görünmez bir cam kaplama, camlar arasında atıl gazla dolu vakumlu sızdırmaz boşluklar ve kaliteli çerçeve malzemeleri yer alır. Bunların tümü, evde istenmeyen ısı kazancını ve kaybını azaltır.
Trend özellikleri ve çok daha fazlasını sunan lüks gayrimenkul çeşitlerini keşfetmek için Remax 7tepe ile iletişim kurabilirsiniz!

ŞİMDİ RANDEVU OLUŞTURUN!

Size En Uygun Gayrimenkulu Bulmamız İçin;